Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
  • Ułatwienia dla niedowidzacych

Powiększanie treści

W prawym rogu na podstronach znajdziesz znak:
"+" powiększania czcionki, 
"-" pomniejszenia czcionki,
"=" powrót do wielkości standardowej.

Słuchaj treści na naszej stronie

Zaznacz myszką wybrany tekst i kliknij ikonkę głośnika.
(Opcja niedostępna na urządzeniach mobilnych).

Main Menu

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycach
Wpis i zmiana w CEIDG są bezpłatne
Elektroniczna platforma usług administracji publicznej ePUAP
obywatel.gov.pl - sprawdź, jak załatwić sprawę w urzędzie lub przez internet
Strona internetowa Powiatu Wejherowskiego

Organizacje pozarządowe

II konkurs o dotacje na realizację zadań publicznych w 2020 roku

Wójt Gminy Łęczyce unieważnił II otwarty konkurs ofert mający na celu przyznanie dotacji organizacjom pozarządowym i innym podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego na realizację zadań publicznych w 2020 r. w formie wsparcia realizacji zadania publicznego w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ogłoszony Zarządzeniem Nr 0050.66.2020 Wójta Gminy Łęczyce z dnia 28 lipca 2020 r.
 
Podstawą unieważnienia jest niezłożenie żadnej oferty przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione  w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
 
Pełna treść zarządzenia dostępna jest w załączonym pliku.
 
POBIERZ:
 

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 0050.71.2020 Wójta Gminy Łęczyce z dnia 12 sierpnia 2020 r. informujemy, iż dnia 18 sierpnia 2020 r. o godz. 14:00 w Urzędzie Gminy Łęczyce w sali posiedzeń odbędzie się spotkanie mające na celu wybór przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowej powoływanej w celu opiniowania ofert złożonych w ramach konkursu ofert.
 
POBIERZ:
 

Nabór do Komisji konkursowych 2020

Wojewoda Pomorski zaprasza pomorskie organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
 
do udziału w pracach Komisji konkursowych oceniających oferty na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób,  z zakresu działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży oraz z zakresu ratownictwa i ochrony ludności – wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa wodnego oraz organizowanie i prowadzenie szkoleń ratowników wodnych w zakresie ratownictwa wodnego na obszarze województwa pomorskiego. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w załączonych plikach. Bardzo liczę na Państwa szeroki odzew i udział w naborze.
 
Zgłoszenia proszę kierować do dnia 15 marca 2020 r.:
- zeskanowane na adres: izabela.michnowska@gdansk.uw.gov.pl
- lub przesłać oryginał na adres (decyduje data wpływu do Urzędu):
 
Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku
Wydział Polityki Społecznej
ul. Okopowa 21/27
80-810 Gdańsk
 
z dopiskiem: „Nabór do Komisji konkursowych na rok 2020”.
 
Izabela Michnowska
Pełnomocnik Wojewody Pomorskiego
Do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego
Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku
 
POBIERZ:

Dotacje na realizację zadań publicznych w 2020 roku

Wójt Gminy Łęczyce ogłasza I otwarty konkurs ofert mający na celu przyznanie dotacji organizacjom pozarządowym i innym podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego na realizację zadań publicznych w 2020 r.
 
Pobierz:
 

Program Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Szanowni Państwo,
 
to już kolejny rok Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, edycja na 2020 r. a na dniach zakończyły się konsultacje społeczne projektu “Regulamin konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich edycja  2020 priorytety 2-4”. Także program dotacyjny dla organizacji pozarządowych - Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO jest już realizowany przez Narodowy Instytut Wolności.
 
W związku z powyższym Wojewoda Pomorski zaprasza Państwa ( tj. wszystkie organizacje pozarządowe działające na terenie województwa pomorskiego) na spotkanie informacyjne, które poprowadzi dla Państwa przedstawiciel Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i przedstawi założenia oraz zasady uczestnictwa w konkursach w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2020 r., a także przybliży założenia Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.
 
Dodatkowo, specjalnie dla Państwa koordynator „Korpusu Solidarności”, którego realizatorem w województwie pomorskim jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Słupsku przedstawi najważniejsze zadania tego nowego projektu, który zainicjowany został na I Forum Wolontariatu 24 października 2019 r.
 
„Korpus Solidarności” to wieloletni program rządowy, stanowiący odpowiedź na jeden z istotnych problemów w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, jakim jest wciąż niski poziom zaangażowania Polaków w wolontariat w porównaniu z większością państw Zachodu. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, wyszedł z inicjatywą wieloletniego programu wspierania i rozwoju wolontariatu długoterminowego. Jednym z pierwszych jego narzędzi jest Program „Korpus Solidarności”.
 
Orientacyjnie czas trwania spotkania ok 2-3 godzin.
 
Zaproponowany termin spotkania 9 grudnia 2019 r. godz. 10.00 sala 156 im Lecha Kaczyńskiego (pierwsze piętro, wejście główne IV) Pomorski Urząd Wojewódzki, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk
 
Zapraszamy Państwa już od 9.30 do Sali 157 na poczęstunek i chwilę rozmowy.
 
Uprzejmie zatem proszę o potwierdzenie Państwa obecności na maila bądź na nr telefonów podane niżej do dnia 5 grudnia 2019 r. Ilość miejsc jest ograniczona.Spotkanie jest bezpłatne, delegujący ponosi koszty dojazdu we własnym zakresie.
 
Informacje organizacyjne:
 
na terenach wokół najbliższego sąsiedztwa Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego  są ograniczone  możliwości parkowania z uwagi na prace budowlane. Proszę zatem dostatecznie szybciej zaplanować podróż oraz pozostawienie samochodów w strefach parkowania na terenie Śródmieścia. Największa ilość ponad 1000 miejsc parkingowych jest dostępnych w Forum Gdańsk, położonego w niewielkiej odległości od Urzędu.
 
Pozostaje również do państwa dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań
 
Pozdrawiam
Izabela Michnowska
Pełnomocnik Wojewody Pomorskiego
Do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego
Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku
tel. 30 77 719 (pokój 393)- tel. 789408027
Więcej informacji o znajdziecie Państwo na stronie Narodowego Instytutu Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego: https://www.niw.gov.pl/
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech