Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
  • Ułatwienia dla niedowidzacych

Powiększanie treści

W prawym rogu na podstronach znajdziesz znak:
"+" powiększania czcionki, 
"-" pomniejszenia czcionki,
"=" powrót do wielkości standardowej.

Słuchaj treści na naszej stronie

Zaznacz myszką wybrany tekst i kliknij ikonkę głośnika.
(Opcja niedostępna na urządzeniach mobilnych).

SZACOWANIE SZKÓD ŁOWIECKICH BEZ UDZIAŁU GMINY

Wielkość tekstu:
Z dniem 23 sierpnia 2018r. zaczęły obowiązywać znowelizowane zapisy w ustawie z dnia  15 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw.

Zgodnie z dokonaną zmianą przepisów inaczej przebiega procedura szacowania szkód wyrządzonych przez dziką zwierzynę w uprawach i w płodach rolnych oraz w czasie prowadzonego polowania.
I tak, wniosek o oszacowanie szkód, w tym ustalenie wysokości odszkodowania, właściciel albo posiadacz gruntów rolnych składa do dzierżawcy albo zarządcy obwodu łowieckiego. Szacowaniem szkód zajmie się zespół składający się z przedstawiciela wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego, przedstawiciela dzierżawcy  albo zarządcy obwodu łowieckiego, właściciela albo posiadacza gruntów rolnych, na terenie których wystąpiła szkoda. Niestawiennictwo właściciela albo posiadacza gruntów rolnych lub przedstawiciela wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego nie wstrzymuje dokonania szacowania szkód.
 
Tak więc, gmina od wskazanego dnia nie przyjmuje już wniosków o oszacowanie szkód łowieckich, a urzędnik nie wchodzi w skład komisji szacującej szkody
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech