Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
  • Ułatwienia dla niedowidzacych

Powiększanie treści

W prawym rogu na podstronach znajdziesz znak:
"+" powiększania czcionki, 
"-" pomniejszenia czcionki,
"=" powrót do wielkości standardowej.

Słuchaj treści na naszej stronie

Zaznacz myszką wybrany tekst i kliknij ikonkę głośnika.
(Opcja niedostępna na urządzeniach mobilnych).

ZŁY STAN TECHNICZNY POJEMNIKÓW NA ODPADY KOMUNALNE

Wielkość tekstu:
W imieniu firmy REMONDIS Sp. z o.o., która na podstawie umowy nr 272.05.2016.KP z dnia 12 maja 2016r. świadczy usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, pochodzących z terenu gminy Łęczyce informujemy, iż wielu mieszkańców, obsługiwanych przez firmę wystawia odpady komunalne w pojemnikach nienadających się do tego celu.
W żadnym stopniu pojemniki te nie odpowiadają aktualnie obowiązującym normom i standardom. Przede wszystkim obsługa takich pojemników stanowi bezpośrednie zagrożenie dla pracowników firmy. Są to pojemniki, których nie można opróżnić przy pomocy specjalistycznego sprzętu służącego do tego celu. Odpady z tych pojemników są opróżniane poprzez „ręczne" wysypywanie ich zawartości do zasypu pojazdu. Brak kół, czy uszu do ich przemieszczania (duża waga pełnego pojemnik) a przede wszystkim brak kołnierza służącego do zawieszania ich na mechanizmie wysypującym, powoduje bardzo duże prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku. Niewątpliwie obsługa takich pojemników wpływa również na czas pracy załogi firmy - znacząco go wydłużając. Ponadto korzystanie z pojemników nie odpowiadającym obowiązującym standardom jest niezgodne m.in. z Rozdziałem 3 § 9 ust. 1 pkt 2 Uchwały Nr XXXI/10/2013 Rady Gminy Łęczyce z dnia 25 lutego 2013r. w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości porządku na terenie gminy Łęczyce.
 
W związku z powyższym, każdy kto posiada pojemnik inny niż wymieniony w wyżej cytowanej Uchwale, zobowiązany jest poczynić kroki w kierunku jego wymiany w terminie do 31 sierpnia 2017r.
 
Od 01 września 2017r. odpady komunalne z terenu gminy Łęczyce, odbierane przez firmę REMONDIS będą tylko i wyłącznie z pojemników przeznaczonych do opróżniania specjalistycznym sprzętem.
 
POBIERZ: pdfInformacja
Kliknij i słuchaj Powered By GSpeech