Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
  • Ułatwienia dla niedowidzacych

Powiększanie treści

W prawym rogu na podstronach znajdziesz znak:
"+" powiększania czcionki, 
"-" pomniejszenia czcionki,
"=" powrót do wielkości standardowej.

Słuchaj treści na naszej stronie

Zaznacz myszką wybrany tekst i kliknij ikonkę głośnika.
(Opcja niedostępna na urządzeniach mobilnych).

AKCJA POD NAZWĄ "NIE JEST KOLOROWO"

Wielkość tekstu:
Zespół Szkół w Łęczycach przyłączył się do akcji charytatywnej przeprowadzanej przez Stowarzyszenie Traugutt.org na terenie województwa pomorskiego. Celem zbiórki są wszelkie przybory szkolne, które zostaną przekazane dzieciom polskich placówek edukacyjnych na Wileńszczyźnie.
Projekt jest przede wszystkim skierowany do uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli ze szkół Pomorza. Równolegle do nich przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna przyborów szkolnych oraz środków pieniężnych, aby każdy, kto chce wspomóc dzieci w polskich szkołach na dawnych Kresach Rzeczpospolitej, miał taką możliwość.
Zbiórka przyborów szkolnych „Nie jest kolorowo”  potrwa od 9 do 22 maja 2016 r.
 
Miejsca zbiórki:
  1. Zespół Szkół w Łęczycach
  2. Urząd Gminy Łęczyce.
Zbieramy tylko i wyłącznie nowe, nieużywane, nieuszkodzone przybory szkolne: kredki, flamastry, zeszyty, piórniki, bloki techniczne i rysunkowe, farbki, piórniki, ołówki, długopisy, torby, plecaki, kolorowanki, wycinanki, plastelinę, nożyczki, gumki itp.,Nie zbieramy podręczników szkolnych oraz książek. Akcja Stowarzyszenia Traugutt.org pod nazwą „Nie jest kolorowo” odbywa się pod Honorowym Patronatem Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha  oraz Pomorskiego Kuratorium Oświaty. Będziemy wdzięczni mieszkańcom Gminy Łęczyce za wsparcie i zaangażowanie się w akcję.
 
Koordynator szkolny: Sylwia Formela

 


Projekt „Nie jest kolorowo" to akcja charytatywna planowana na terenie województwa pomorskiego. Przedmiotem zbiórek będą przybory szkolne, które zostaną przekazane uczniom polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą - głównie z terenu Rejonu Wileńskiego. Zbiórki odbędą się w maju 2016 roku w pomorskich placówkach oświatowych oraz wybranych lokalizacjach na terenie całego Pomorza.

Promocja akcji planowana jest na kwiecień 2016 roku. Liczymy na wsparcie mediów - telewizji, radia i prasy w rozpropagowaniu informacji na temat możliwości dołączenia do projektu. W tym samym czasie do akcji zaproszone zostaną wszystkie szkoły województwa pomorskiego. Planowany dokładny termin zbiórki to 9 - 22 maja 2016. Równolegle do akcji w szkołach planujemy przeprowadzić ogólnodostępne zbiórki przyborów szkolnych poprzez naszych lokalnych koordynatorów oraz zbiórkę publiczną środków finansowych. Zebrane kredki, zeszyty, piórniki i inne przybory szkolne zostaną następnie posegregowane, spakowane i przygotowane do wysyłki przez wolontariuszy naszego stowarzyszenia. Transport za naszą wschodnią granicę planowany jest w lipcu lub sierpniu 2016 roku tak, aby uczniowie polskich placówek na Wileńszczyźnie otrzymali pomoc wraz z nowym rokiem szkolnym.
Długofalowym rezultatem akcji będzie wzrost świadomości zarówno wśród uczniów mieszkających w Polsce jak i za granicą oraz intensyfikacja kontaktów międzyszkolnych. Współpraca tego rodzaju jest cenną wartością pogłębiającą poczucie tożsamości narodowej i może pozytywnie wpłynąć na młodzież -rozwijając ciekawość świata, umożliwiając poznanie rówieśników wychowujących się w nieco innych warunkach.
W ubiegłym roku akcja „Nie jest kolorowo" została pilotażowo przeprowadzona w kilku wybranych placówkach w województwie pomorskim (Gdańsk, Gdynia, Pruszcz Gdański, Starogard Gdański). Zebrane przybory trafiły do polskich uczniów na Litwie i Łotwie (Wesołówka, Glinciszki, Jęczmieniszki, Bujwidzę, Nowa Wilejka oraz Krasław). Akcja została ciepło przyjęta zarówno po stronie litewskiej, jak i w pomorskich placówkach. Projekt był także promowany poprzez organizację prezentacji multimedialnej oraz wykładu podczas pobytu dyrektorów polskich szkół z Rejonu Wileńskiego w Gdańsku.

Organizatorem akcji „Nie jest kolorowo" jest Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego, które posiada niezbędne doświadczenie w tego typu projektach - od kilku lat jest pomorskim koordynatorem świątecznych zbiórek żywności przeznaczonej dla rodaków na Wschodzie.

 

POBIERZ: jpgPlakat

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech