Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech
  • Ułatwienia dla niedowidzacych

Powiększanie treści

W prawym rogu na podstronach znajdziesz znak:
"+" powiększania czcionki, 
"-" pomniejszenia czcionki,
"=" powrót do wielkości standardowej.

Słuchaj treści na naszej stronie

Zaznacz myszką wybrany tekst i kliknij ikonkę głośnika.
(Opcja niedostępna na urządzeniach mobilnych).

Main Menu

Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycach
Wpis i zmiana w CEIDG są bezpłatne
Elektroniczna platforma usług administracji publicznej ePUAP
obywatel.gov.pl - sprawdź, jak załatwić sprawę w urzędzie lub przez internet
Strona internetowa Powiatu Wejherowskiego

Ostatnio dofinansowane inwestycje

Wielkość tekstu:
Nagłówek z flagą Unii Europejskiej i logiem Programu Rozwojów Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Zakończono budowę drogi gminnej, ul. Okrężnej w Strzebielinie Osiedlu.
Dnia 30.06.2020 r. zakończyły  się roboty budowlane związane z przebudową drogi gminnej ulicy Okrężnej w Strzebielinie Osiedlu. Założeniem zadania inwestycyjnego jest podwyższenie warunków technicznych i eksploatacyjnych drogi poprzez wykonanie nowej nawierzchni na odcinku 865 m. Istniejąca droga stanowi dojazd do obiektów użyteczności publicznej. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie komfortu jazdy oraz zmniejszenie hałasu komunikacyjnego. Wartość inwestycji wynosi 736.794,13 zł, z czego 468.800,00 to dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania: Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich.
 
Mapa - lokalizacja przebudowy ul. Okrężnej w Strzebielinie Osiedlu
 
 

 
Nagłówek FEU RP CPPC UE
 
„Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła plus”
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, w czerwcu br., Gmina Łęczyce złożyła kolejny wniosek grantowy na zakup laptopów z rządowego programu “Zdalna Szkoła Plus” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
 
Łącznie Gmina Łęczyce  z programów „Zdalna szkoła” i  „Zdalna szkoła plus” pozyskała kwotę 184 576 zł na zakup laptopów. Zakupiony sprzęt ułatwi prowadzenie zdalnej edukacji, ale będzie też pomocny już po powrocie uczniów do szkół.
 
Pierwszy wniosek na zakup komputerów do szkół podstawowych Gmi-na Łęczyce złożyła w kwietniu br. Otrzymano wówczas  70.000 zł i zakupiono nowoczesny sprzęt do nauki w trybie „online” – 29 sztuk.
 
Na początku maja okazało się, że można składać kolejne wnioski na komputery do zdalnej nauki, tym razem w ramach nowej edycji programu pn. „Zdalna Szkoła Plus”. Gmina ponownie złożyła taki wniosek i pozyskała dokładnie 114.576 zł, za co planuje zakupić kolejne 42 sztuki laptopów. Programy realizowane są przez Ministerstwo Cyfryzacji i stanowią odpowiedź na aktualną sytuację szkolnictwa związaną z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie kraju. Sprzęt przeznaczony będzie dla dzieci z terenu Gminy Łęczyce pochodzących z rodzin wielodzietnych będących w trudnej sytuacji materialnej.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech